Sõnad. Vaikus. Muusika

Sõnad. Vaikus. Muusika

Lavastus põhineb Samuel Becketti näidenditel „Tule ja mine”, „Hingetõmme” ja „Nacht und Träume”. Näidendid kirjutatud ajavahemikus 1965 kuni 1982.

Beckett on maailma näitekirjanduses absurdiklassik, tema teosed uurivad inimest ja keskenduvad olemise põhiküsimustele. Becketti sügav pessimism sisaldab niisugust armastust inimkonna vastu, mis aina kasvab, mida sügavamale koledusse ja ahastusse tegelased satuvad, ja kui ahastus tundub piiritu, selgub, et kaastundel pole samuti piire.

Lavastaja: Tiit Alte
Tõlkija: Doris Kareva
Valgus: Riho Sarapik
Noote klapitavad: Ulla Mölder ja Tõnis Sarap
Kujundus: Jana Wolke
Vaikivad: Galina Tikerpuu, Ilona Sillamaa, Karolin Tikerpuu, Jana Volke, Jaan Tedder, Meelis Sekk, Kristo Klausson, Andres Kask

Eksperimendi pikkus: 40-45 minutit

„Tule ja mine”
Kolm naist palgiotsal, meenutamas vanu häid aegu ja teada saamas oma kaaslaste kohta hirmsat uudist. Kuidas istuda teise kõrval, kui oled teada saanud tema surmahaigusest, nähtamatu jõud sunnib naisi käsi ühendama.

„Hingetõmme”
Kogu inimese elu, ühe hingetõmbe jooksul.

„Nacht und Träume”
Elu lõpp ja tagasipöörduvad ilusad unenäod. Kõike seda ühendamas vaikus ja muusika.

Samuel Beckett ei ole kõige levinum autor harrastusteatrite hulgas. Tammsaare Teater esitab taas endale väljakutse, et uue materjaliga arendada nii näitlejaid kui ka laiendada teatri repertuaari maastikku.

Absurd kui žanr annab teatrile kogemuse mitteverbaalsest suhtlemisest ja sündmustest, mis kulgevad inimeste sees.

Pileti hind 8€

Piletid müügil tund enne etendust kohapeal sularahas või Piletilevis.

Asukoht: Vene tn. 6, III korrus, Tallinna Rahvaülikooli teatrikeskus