Jaan Tedder: Näitleja

Teatritee algas mul Tombi rahvateatris, hilisemas Salme teatris. Tammsaare Teatrisse kutsuti mind 2002. aastal ja siiani on jäänud kõik vanemate härrade osatäitmised minu kanda. Olgu siis tekstiga või ilma. Ja kuna nägu on n-ö pildil, siis on tulnud ka palju pakkumisi osalemiseks seriaalides ja filmides. Huvitavamad olen ka vastu võtnud.
Kuna elukogemust on mul üksjagu, siis meeldib koostööd teha huvitavate lavastajatega ja roll peab kõnetama. Tegelikult on teater nagu haigus – kui pisik sisse poeb, siis muudkui tõmbab ja tõmbab tema poole.


Allan Kress: Lavastaja

Minu teatritee algas varases nooruses kooliteatriga. Loogiline jätk sellele oli Tallinna Pedagoogikaülikool, milles lõpetasin režii erialal. Ja sealtpeale ongi kogu minu elu kulgenud teatriradadel nii näitlejana kui lavastajana, nii professionaalses kui harrastusteatris, nii teatris, kinos kui ka televisioonis.
Tammsaare Teatriga ristus mu tee 2000. aastal. Ja kohe kunstiliseks juhiks, kuhu jäin 2006 aastani. Peale lavastamise sain trupi näitlejaid kaasata enda korraldatud Banaanikala festivali projektidesse.
Peale Tammsaare Teatri perioodi jätkasin vabakutselisena ja olen seda tänaseni – kasutades suurepärast võimalust liikuda teatrimaastikul seal, kus iganes hing ihaldab.
Pärast kümneaastast pausi olen taas (2017. a) võtnud mõned näidendid Tammsaare trupis lavastada.
Kui päriselus mingid asjad ei istu või poeesiat jääb väheks, siis teater on see koht kus saab põgeneda reaalsest elust. Teater – see on minu teine elu ja selles elus armastan ma kõike.


Reet Paavel: Lavastaja

Tammsaare Teatris alates 2013. aastast lavastajana. 1987. a lõpetasin cum laude Moskva Teatriinstituudi teatri- ja kinonäitlejate, lavastajate fakulteedi.
1994. aastani töötasin baleriinina ja pärast pensionile jäämist avasin Reet Paaveli tantsu- ja näitestuudio.
Lavastaja ja ka näitlejana olen osalenud erinevates tantsulavastustes, filmides ja muusikalides.
Armastan klassikalist muusikat ja kasutan võimalusel seda ka oma lavastustes.


Jana Wolke: Proffessionaalne harrastaja

Tammsaare Teatris alates 1987. aastast.
Teater hõlmab kogu minu aega ja elu nii töö kui hobina. Tammsaares olen trupiga liitumisest alates kaasa teinud kõigis lavastustes ja enamikes neist teinud ka lavakujunduse, kostümeerija ja rekvisiitori tööd.
Peale harrastuslavastuste on mul olnud ka võimalus osaleda paljudes paljudes populaarsetes tele-ettevõtmistes. Olen käe valgeks saanud ka mõningates filmides. Praegu on puhas rõõm kaasa lüüa rahvusooperis Estonia.
Ja mitte tähtsusetu on ka see, et väga mitu väiketeatrit ja sõbrad harrastusteatrites saavad kasutada minu oskusi ja abi! Olen olnud seotud Tallinna keskajapäevade ja rüütliturniiri organiseerimisega selle algusaastatest peale.
Samuti haldan Tammsaare Teatri juurde kuuluvat kostüümilaenutust. Tammsaare teater on minu elu!
Teatri juhatuse liige.


Pirge Sildmaa: Näitleja

Peale kooliteatrit Tammsaare Teatris alates 1991. aastast. Osatäitmisi on olnud alates neitsist kuni nõiani. Sekka mõned loomad ja vaimud.
Mänginud olen komöödiates, draamades, lastelavastustes, sketšides, muusikalides, seriaalides nii koduteatris kui ka “võõrsil”.
Armastan huumorit nii värvilisel kui ka mustal kujul.
Teatri juhatuse liige.


Tiiu Uibo: Näitleja

Tammsaare Teatri kõige pikema staažiga tegevnäitleja.
Esimene roll oli 1981. aastal. Väikeste pausidega on osatäitmisi jagunud tänaseni. Ajaga kaasas käies on olnud võimalus mängida esimese armastaja rolle, rikkaid leskprouasid ja külamutikesi. Lavastajaid ja lavapartnereid on olnud palju ja kõik on nad olnud mulle väga armsad.
Teatrit tahan teha kuni jaksan – ilma teatrita ei suuda ma ennast endana tunda.


Ilona Sillamaa: Näitleja

Tammsaare Teatris 2006. aastast.
Kuna olin varem Pedagoogikaülikoolis näitlemist õppinud, siis polnud lavaelu mulle võõras.
Tammsaare Teatris on hoidnud mind seltskond ja huvitavad rollid naiivsetest blondiinidest kuni loomadeni, sekka ka mõned kummitused. Tänu teatrile olen osalenud paljudes seriaalides, mõnes reklaamis ja filmis.
Mulle meeldib rolliks ettevalmistamise protsess ja ma armastan naerda.


Andres Kask: Näitleja

Teatriga olen tegelenud varasest noorusest peale nii mõneski harrastusteatris ja erinevatel kursustel ennast koolitanud.
Tammsaare Teatri ridadesse astusin 2007. aastal. Peale mitmete rollide Tammsaares olen osalenud aktiivselt Keskaja päevade toimetamistes. Olen seal juhtinud keskaegseid karnevale, teemapäevi, rüütliturniire ja lastele korraldanud keskaegseid mänge.
Teatri kaudu olen osalenud firmaüritustel, jõulupidudel, juubelitel ja laste sünnipäevadel õhtujuhina. Osatäitmisi on olnud paljudes seriaalides, reklaamides ja filmides. Kutsed jõuluvanaks olen püüdnud võimalusel kõik vastu võtta, kui ajagraafik vähegi lubab. Aktiivselt tegutsen veel Estonia teatris.
Tegelikult on teater minu eluviis ja elustiil. Ma armastan ja naudin teatrit nii seda ise tehes kui ka teisi vaadates. Sama palju meeldib mulle erinevates linnades reisides koguda inspiratsiooni uute rollide jaoks.
Teatri juhatuse liige.


Mart Niinepuu: Näitleja

Tammsaare Teatris olen aastast 2013. Sattusin siia pooljuhuslikult asendusnäitlejana ja jäingi.
Varasemat lavakogemust on üksjagu, kuid see on seotud pigem muusika ja õhtujuhtimisega. Tänu teatris õigetele inimestele silma jäämisele olen saanud mitmel korral kaasa teha ka Eesti teleseriaalides: kõigepealt üsna episoodilised rollid sarjades “Ment” ja “Saladused”, hiljem kahel korral “Suletud uste taga” – viimases lausa peaosa. Pean lugu heast toidust, heast muusikast ja heast kirjandusest. Mängin kitarri ja laulan.


Martin Urve: Näitleja

Olen tegelenud teatriga algklassidest peale. Tammsaare Teatris alates 2013. aastast.
Samal ajal olen tegev ka Estonia teatris. Varem mänginud Polygoni noortestuudios. Rolle on olnud täiesti seinast seina, kivist-kuningani.
Noorena saanud ka preemiaid koolinoorte festivalidelt.
Meeldivad põnevad väljakutsed, kus saab ennast arendada!