Jaan Tedder: Näitleja

Teatritee algas mul Tombi rahvateatris, hilisemas Salme teatris. Tammsaare teatrisse kutsuti mind 2002 a. ja siiani on jäänud kõik vanemate härrade osatäitmised minu kanda. Olgu siis tekstiga või ilma. Ja kuna nägu on nö. pildil, siis on tulnud ka palju pakkumisi osalemiseks seriaalides ja filmides. Huvitavamad olen ka vastu võtnud.
Kuna elukogemust on mul üksjagu, siis meeldib mulle koostööd teha huvitavate lavastajatega ja roll peab kõnetama. Tegelikult on teater on nagu haigus – kui tema pisik sulle sisse poeb, siis muudkui tõmbab ja tõmbab tema poole.


Allan Kress: Lavastaja

Minu teatritee algas varases nooruses kooliteatriga. Loogiline jätk sellele oli tallinna Pedagoogikaülikool, milles lõpetasin režii erialal. Ja sealtpeale ongi kogu minu elu kulgenud teatriradadel nii näitlejana kui lavastajana, nii professionaalses kui harrastusteatris, nii teatris, kinos kui ka televisioonis. Tammsaare teatriga ristus mu tee 2000 a. Ja kohe kunstiliseks juhiks, kuhu jäin 2006 aastani. Peale lavastamise sain trupi näitlejaid kaasata enda korraldatud Banaanikala festivali projektidesse. Peale Tammsaare teatri perioodi jätkasin vabakutselisena ja olen seda tänaseni – kasutades suurepärast võimalust liikuda teatrimaastikul seal, kus iganes hing ihaldab.
Pärast kümne aastast pausi olen taas (2017 a.) võtnud mõned näidendid Tammsaare trupis lavastada.
Kui päriselus mingid asjad ei istu või poeesiat jääb väheks, siis teater on see koht kus saab põgeneda reaalsest elust. Teater – see on minu teine elu ja selles elus armastan ma kõike.


Reet Paavel: Lavastaja

Tammsaare teatris alates 2013 aastast lavastajana. 1987a. lõpetasin cum laude Moskva Teatriinstituuti Teatri-ja kinonäitlejate , lavastajate fakulteeti! 1994a.-ni töötasin baleriinina ja pärast pensionile jäämist avasin Reet Paaveli tantsu-ja näitestuudio. Lavastaja ja ka näitlejana olen osalenud erinevates tantsulavastustes, filmides ja muusikalides. Armastan klassikalist muusikat ja kasutan võimalusel seda ka oma lavastustes.


Jana Wolke: Proffessionaalne harrastaja

Tammsaare teatris alates 1987a. Teater hõlmab kogu minu aega ja elu nii töö kui hobina. Tammsaares olen trupiga liitumisest alates kaasa teinud kõigis lavastustes ja enamikes neist teinud ka lavakujunduse, kostümeerija ja rekvisiitori tööd.Peale harrastuslavastuste on mul olnud ka võimalus osaleda paljudes paljudes populaarsetes tele-ettevõtmistes.Olen käe valgeks saanud ka mõnigates filmides. Praegu on puhas rõõm kaasa lüüa rahvusooperis Estonia. Ja mitte tähtsusetu on ka see, et väga mitu väiketeatrit ja sõbrad harrastusteatrites saavad kasutada minu oskusi ja abi! Olen olnud seotud Tallinna keskajapäevade ja rüütliturniiri organiseerimisega selle algusaastatest peale. Samuti haldan Tammsaare teatri juurde kuuluvat kostüümilaenutust. Tammsaare teater on minu elu! Teatri juhatuse liige.


Pirge Sildmaa: Näitleja

Peale kooliteatrit Tammsaare teatris alates 1991. aastast. Osatäitmisi on olnud alates neitsist kuni nõiani .Sekka mõned loomad ja vaimud. Mänginud olen komöödiates, draamades, lastelavastustes, sketšides, muusikalides, seriaalides nii koduteatris kui ka “võõrsil”.Armastan huumorit nii värvilisel kui ka mustal kujul. Teatri juhatuse liige.


Tiiu Uibo: Näitleja

Tammsaare teatri kõige pikema staaziga tegevnäitleja. Esimene roll oli 1981a. Väikeste pausidega on osatäitmisi jagunud tänaseni. Ajaga kaasas käies on olnud võimalus mängida esimese armastaja rolle, rikkaid leskprouasid ja külamutikesi. Lavastajaid ja lavapartnereid on olnud palju ja kõik on nad olnud mulle väga armasad. Teatrit tahan teha kuni jaksan – ilma teatrita ei suuda ma ennast endana tunda.


Ilona Sillamaa: Näitleja

Tammsaare teatris 2006 aastast. Kuna olin varem Pedas näitlemist õppinud, siis polnud lavaelu mulle võõras. Tammsaare teatris on hoidnud mind seltskond ja huvitavad rollid naiivsetest blondiinidest kuni loomadeni, sekka ka mõned kummitused. Tänu teatrile olen osalenud paljudes seriaalides, mõnes reklaamis ja filmis. Mulle meeldib rolliks ettevalmistamise protsess ja ma armastan naerda.


Andres Kask: Näitleja

Teatriga olen tegelenud varasest noorusest peale nii mõneski harrastusteatris ja erinevatel kursustel ennast koolitanud. Tammsaare teatri ridadesse astusin 2007 aastal. Peale mitmete rollide Tammsaares olen osalenud aktiivselt Keskajapäevade toimetamistes.Olen seal juhtinud keskaegseid karnevale, teemapäevi, rüütliturniire ja lastele korraldanud keskaegseid mänge. Teatri kaudu olen osalenud firmaüritustel, jõulupidudel, juubelitel ja laste sünnipäevadel õhtujuhina. Osatäitmisi on olnud paljudes seriaalides, reklaamides ja filmides. Jõuluvanaks kutsed olen püüdnud võimalusel kõik vastu võtta, kui ajagraafik vähegi lubab. Aktiivselt tegutsen veel Estoonia teatris. Tegelikult on teater minu eluviis ja elustiil. Ma armastan ja naudin teatrit nii seda ise tehes kui ka teisi vaadates. Samapalju meeldib mulle erinevates linnades reisides koguda inspiratsiooni uute rollide jaoks. Teatri juhatuse liige.


Mart Niinepuu: Näitleja

Tammsaare teatris olen aastast 2013. Sattusin siia pool-juhuslikult asendusnäitlejana ja jäingi. Varasemat lavakogemust on üksjagu, kuid see on seotud pigem muusika ja õhtujuhtimisega. Tänu teatris õigetele inimestele silma jäämisele olen saanud mitmel korral kaasa teha ka Eesti teleseriaalides: kõigepealt üsna episoodilised rollid sarjades “Ment” ja “Saladused”, hiljem kahel korral “Suletud uste taga” – viimases lausa peaosa. Pean lugu heast toidust, heast muusikast ja heast kirjandusest. Mängin kitarri ja laulan.


Martin Urve: Näitleja

Olen tegelenud teatriga algklassidest peale. Tammsaare teatris alates 2013a. Samal ajal olen tegev ka Estonia teatris. Varem mäninud Polygoni noortestuudios. Rolle on olnud täiesti seinast seina. Kivist-kuningani. Noorena saanud ka mõned parima näitleja preemiat koolinoorte festivalidelt. Tegelenud palju spordiga, füüsiliselt heas vormis. Hea inglise keel nii kõnes kui kirjas. Meeldivad põnevad väljakutsed kus ennast arendada!