Allan Kress: Lavastaja

Minu teatritee algas varases nooruses kooliteatriga. Loogiline jätk sellele oli Tallinna Pedagoogikaülikool, milles lõpetasin režii erialal. Ja sealtpeale ongi kogu minu elu kulgenud teatriradadel nii näitlejana kui lavastajana, nii professionaalses kui harrastusteatris, nii teatris, kinos kui ka televisioonis.
Tammsaare Teatriga ristus mu tee 2000. aastal. Ja kohe kunstiliseks juhiks, kuhu jäin 2006 aastani. Peale lavastamise sain trupi näitlejaid kaasata enda korraldatud Banaanikala festivali projektidesse.
Peale Tammsaare Teatri perioodi jätkasin vabakutselisena ja olen seda tänaseni – kasutades suurepärast võimalust liikuda teatrimaastikul seal, kus iganes hing ihaldab.
Pärast kümneaastast pausi olen taas (2017. a) võtnud mõned näidendid Tammsaare trupis lavastada.
Kui päriselus mingid asjad ei istu või poeesiat jääb väheks, siis teater on see koht kus saab põgeneda reaalsest elust. Teater – see on minu teine elu ja selles elus armastan ma kõike.


Andres Kask: Näitleja

Teatriga olen tegelenud varasest noorusest peale nii mõneski harrastusteatris ja erinevatel kursustel ennast koolitanud.
Tammsaare Teatri ridadesse astusin 2007. aastal. Peale mitmete rollide Tammsaares olen osalenud aktiivselt Keskaja päevade toimetamistes. Olen seal juhtinud keskaegseid karnevale, teemapäevi, rüütliturniire ja lastele korraldanud keskaegseid mänge.
Teatri kaudu olen osalenud firmaüritustel, jõulupidudel, juubelitel ja laste sünnipäevadel õhtujuhina. Osatäitmisi on olnud paljudes seriaalides, reklaamides ja filmides. Kutsed jõuluvanaks olen püüdnud võimalusel kõik vastu võtta, kui ajagraafik vähegi lubab. Aktiivselt tegutsen veel Estonia teatris.
Tegelikult on teater minu eluviis ja elustiil. Ma armastan ja naudin teatrit nii seda ise tehes kui ka teisi vaadates. Sama palju meeldib mulle erinevates linnades reisides koguda inspiratsiooni uute rollide jaoks.
Teatri juhatuse liige.


Ilona Sillamaa: Näitleja

Tammsaare Teatris 2006. aastast.
Kuna olin varem Pedagoogikaülikoolis näitlemist õppinud, siis polnud lavaelu mulle võõras.
Tammsaare Teatris on hoidnud mind seltskond ja huvitavad rollid naiivsetest blondiinidest kuni loomadeni, sekka ka mõned kummitused. Tänu teatrile olen osalenud paljudes seriaalides, mõnes reklaamis ja filmis.
Mulle meeldib rolliks ettevalmistamise protsess ja ma armastan naerda.


Jaanis Valk: Näitleja

Dokumentaalfilmide režissöör ja näitleja Jaanis Valk on seotud mitme harrastusteatriga, näiteks Tammsaare Teater ja juhendab ka Tallinna Võru Seltsi näitetruppi “Tungõl”.

27.-28. augustil toimus Pärnumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ja Pärnu Nooruse Maja eestvõttel viie maakonna Harrastusteatrite festival ProvintsiTeatriPäev.
Kohal olid harrastusteatrid Saaremaalt, Hiiumaalt, Läänemaalt, Raplamaalt ja Pärnumaalt. Kahe päeva jooksul anti kokku 14 etendust, mida hindas Žürii koosseisus: LendTeatri juht, näitleja, lavastaja, näitekirjanik ja mentor Aire Pajur, Eesti Draamahariduse Seltsi juhatuse liige, teatrikoolituste korraldaja Margit Salmar ja näitleja, lavastaja, tunnustatud teatripedagoog Rein Laos.
PARIMA MEESNÄITLEJA preemia pälvis Tammsaare Teatri näitleja Jaanis Valk – kes oli “laenul” 🙂 Karja Mõisateateri etenduses “Minejad”.


Jana Wolke: Proffessionaalne harrastaja

Tammsaare Teatris alates 1987. aastast.
Teater hõlmab kogu minu aega ja elu nii töö kui hobina. Tammsaares olen trupiga liitumisest alates kaasa teinud kõigis lavastustes ja enamikes neist teinud ka lavakujunduse, kostümeerija ja rekvisiitori tööd.
Peale harrastuslavastuste on mul olnud ka võimalus osaleda paljudes paljudes populaarsetes tele-ettevõtmistes. Olen käe valgeks saanud ka mõningates filmides. Praegu on puhas rõõm kaasa lüüa rahvusooperis Estonia.
Ja mitte tähtsusetu on ka see, et väga mitu väiketeatrit ja sõbrad harrastusteatrites saavad kasutada minu oskusi ja abi! Olen olnud seotud Tallinna keskajapäevade ja rüütliturniiri organiseerimisega selle algusaastatest peale.
Samuti haldan Tammsaare Teatri juurde kuuluvat kostüümilaenutust. Tammsaare teater on minu elu!
Teatri juhatuse liige.


Kristo Klausson: Näitleja, helitehnik

Mina olen tegelenud erinevate loomeasutustega juba alates 2007 aastast, tegeledes filmides, seriaalides reklaamides, keskajapäevadel, teavituskampaaniatel jne.
Teatritega kokku puutunud aastast 2017, mil liitusin Tammsaare Teatriga ja tegelen erinevate rollidega – näitleja („Sõnad. Vaikus. Muusika”, „Kahe maailma hotell”, „Orkaan võililledes”), valgustaja kui ka helitehniku („Arusaamatus”) ja helirežissöör („Mägede iluduskuninganna”, „Grönholmi meetod” koos Salme Teatriga). Teatriga osalesime kolme kuuldemänguga („Armastus karantiinis” erinevad paarid) kuuldemängufestivalil „Pind kõrva 2021”, kus olin sain tegeleda erinevate ülesannetega.
Erinevatel etendustel või teatri üritustel olen pildistanud või üles võtnud videosse.
Lisaks haldan Tammsaare Teatri kodulehekülge ja Facebooki lehekülge. Olen Tammsaare Teatri Hunt Kriimsilm 🙂


Mart Niinepuu: Näitleja

Tammsaare Teatris olen aastast 2013. Sattusin siia pooljuhuslikult asendusnäitlejana ja jäingi.
Varasemat lavakogemust on üksjagu, kuid see on seotud pigem muusika ja õhtujuhtimisega. Tänu teatris õigetele inimestele silma jäämisele olen saanud mitmel korral kaasa teha ka Eesti teleseriaalides: kõigepealt üsna episoodilised rollid sarjades “Ment” ja “Saladused”, hiljem kahel korral “Suletud uste taga” – viimases lausa peaosa. Pean lugu heast toidust, heast muusikast ja heast kirjandusest. Mängin kitarri ja laulan.


Martin Urve: Näitleja

Olen tegelenud teatriga algklassidest peale. Tammsaare Teatris alates 2013. aastast.
Samal ajal olen tegev ka Estonia teatris. Varem mänginud Polygoni noortestuudios. Rolle on olnud täiesti seinast seina, kivist-kuningani.
Noorena saanud ka preemiaid koolinoorte festivalidelt.
Meeldivad põnevad väljakutsed, kus saab ennast arendada!


Meelis Sekk: Näitleja

Meelis Sekk on lõpetanud Tallinna Ülikooli režiikateedri näitejuhtimise eriala. Töötanud Nukuteatris näitlejana, teinud kaasa erinevates teleprojektides, samuti töötanud raadiokanalites. On andnud hääle paljudele tegelastele nooremale vaatajaskonnale suunatud telesaadetes ja animatsioonisarjades. Praegu juhendab teatriringe, tegeleb noortega ja lavastab.
Lisaks teatrile tegeleb Meelis Sekk ka IT-tööga ning hetkel õpib Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis massööriks.
Tammsaare Teatriga astus lavale 2006. a A. Randmetsa kirjutatud ja H. Kaldoja lavastatud etenduses “Sigamees Siimeon”. Sealt alates on Meelis kaasa löönud mitmetes Tammsaare Teatri lavastustes: “Sofia”,  “Lõks”, “Sõnad. Vaikus. Muusika” , samuti on heeroldina üles astunud arvukatel keskajateemalistel üritustel (Keskaja päevad jne).

Lisaks võib lugeda Teatriliidu lehelt ja Kanutiaia huvikooli lehelt.


Pirge Sildmaa: Näitleja

Peale kooliteatrit Tammsaare Teatris alates 1991. aastast. Osatäitmisi on olnud alates neitsist kuni nõiani. Sekka mõned loomad ja vaimud.
Mänginud olen komöödiates, draamades, lastelavastustes, sketšides, muusikalides, seriaalides nii koduteatris kui ka “võõrsil”.
Armastan huumorit nii värvilisel kui ka mustal kujul.
Teatri juhatuse liige.


Reet Paavel: Lavastaja

Tammsaare Teatris alates 2013. aastast lavastajana. 1987. a lõpetasin cum laude Moskva Teatriinstituudi teatri- ja kinonäitlejate, lavastajate fakulteedi.
1994. aastani töötasin baleriinina ja pärast pensionile jäämist avasin Reet Paaveli tantsu- ja näitestuudio.
Lavastaja ja ka näitlejana olen osalenud erinevates tantsulavastustes, filmides ja muusikalides.
Armastan klassikalist muusikat ja kasutan võimalusel seda ka oma lavastustes.


Tiiu Uibo: Näitleja

Tammsaare Teatri kõige pikema staažiga tegevnäitleja.
Esimene roll oli 1981. aastal. Väikeste pausidega on osatäitmisi jagunud tänaseni. Ajaga kaasas käies on olnud võimalus mängida esimese armastaja rolle, rikkaid leskprouasid ja külamutikesi. Lavastajaid ja lavapartnereid on olnud palju ja kõik on nad olnud mulle väga armsad.
Teatrit tahan teha kuni jaksan – ilma teatrita ei suuda ma ennast endana tunda.


x Külalised x:

Lavastaja
Merilin Kirbits

Näitlejad
Krista Jürgenson (Von Glehni Teater)
Helen Alalooga (Von Glehni Teater)
Anneli Kirotar
Merilin Kirbits (Improteater IMPEERIUM)
Rita Palatu (Salme Teater)
Kristjan Arunurm (Salme Teater)
Riho Antsmäe (Salme Teater)