Tehtud tööd

 

E.-E. Schmitt draama “KAHE MAAILMA HOTELL

Lavastas : Reet Paavel
Kunstnik: Jana Volke
esietendus 15.03.2013a.Me sünnime, elame-oleme, toimetame argirutiinis ega mõtle sellele, mis meist homme saab… Ühel päeval aga kohtuvad elu ja surma vahelisel piirialal, Kahe Maailma Hotellis, enesekindel president, küüniline maag, eakas koristaja, noor neiu ja spordilehe peatoimetaja. Siin seistakse silmitsi iseendaga ning oodatakse oma teed. Edasi on vaid kaks võimalust: kas liftiga alla tagasi ellu… või üles – teadmatusse. Jääb igaühe enda otsustada, kas nende tegelaste erinevate saatuste taga on jumalik õiglus või inimese enda tehtud otsused.Eric-Emmanuel Schmitti eluterve huumoriga vürtsitatud draama lahkab erinevate inimtüüpide olemust hetkel, mil nad seisavad elu ja surma liisuheitmise ees. Nüüd tuleb igaühel tagasi vaadata oma käidud teele ja tehtud valikutele. Kahetsedes, õigustades, rahuldust tundes või hoopis muiates. Ja kõigest hoolimata jääb alati alles lootus – see tibatilluke leek, mis ei valgusta, kuid annab siiski sooja…Mängivad : Andres Kask, Jana Volke, Tiiu Uibo, Pirge Sildmaa, Martin Urve, Mart Niinepuu, Egle Suislepp, Grete Silm.

Tagasi üles


“Liivi lood”

 

Lavastaja: Anne Velt

Lavastus tutvustab liivlaste, meie hõimurahva suulist pärandit, rahvamuusikat ja maailmanägemust. Liivi keelt kõnelevaid inimesi on tänapäeval teadaolevalt alla kümne, hääbuva hõimurahva saatus võiks olla mõtlemapanevaks teemaks kõikidele vaatajatele.

Mängivad: Jüri Antsmaa, Elina Siilbek, Pirge Sildmaa, Ilona Sillamaa, Jana Volke, Andres Kask. Kaastegev rahvamuusik Kristi Alas.

Lastele alates 6. eluaastast ja pärimuskultuuri huvilistele.

Esietendus: Hõimupäevadel, oktoobris 2008.a.


Tagasi üles


“Põrguliste tantsutuba”

Lavastaja: Anne Velt
Kunstnik: Marili Toome
Tantsuseade: Heili Lindepuu (Tallinna Tantsuteater)
Osades: Ilona Sillamaa või Jana Volke, Meelis Sekk või Veiko Veiert või Mart Valner, Andres Kask või Pirge Sildmaa.Etendus on mõeldud lastele alates 7-st eluaastast.Pea igal vanalinna majal on oma lugu jutustada. Mõnel isegi paar lugu või veelgi rohkem.
Ühes Rataskaevu tänava majas Tallinna vanalinnas olla vanasti põrgu peremees isiklikult tantsu löömas ja pidutsemas käinud. Kuidas see kõik juhtus, sellest jutustabki meie uus etendus. Tsss!… Sellest ei tohtinud kellelegi rääkida.


Tagasi üles

Robert Thomas „Lõks“

Lavastaja: Hans Kaldoja
Kunstnik: Pille Kose
Muusikaline kujundus: Anne Velt
Kostüümikunstnik: Jana Wolke
Osades: Jana Volke, Pirge Sildmaa, Ilona Sillamaa, Meelis Sekk, Andres Kask, Jaan Tedder, Veiko VeiertMägionni mesinädalaid veetma saabunud abielupaar saab nädal aega abielurõõme nautida kui ühel päeval pakib naine kohvri ära ning kaob. Kohalik politseikomissar ei anna murelikule mehele muud nõu kui, et oodata naist tagasi.Ühel õhtul aga saabub ootamatult mägionni kohalik preester ning temaga kaasas on üks naine, kuid paraku mitte lahkunud naine………. Segaselt salapäraste asjaolude kokkusattumusel toimub mägionnis mitmeid sündmusi, mis viivad nii ühe mõrvani, kui ka mõrvari paljastuseni.


Tagasi üles

E. Vetemaa, E.Aule   “Sofia”

 

Lavastaja: Hans Kaldoja

Kunstnik: Tiiu-Ann Pello

Muusikaline kujundus: Anne Velt

Mängivad: Jana Volke, Meelis Sekk, Jaan Tedder, Andres Kask, Pirge Sildmaa, Galina Tikerpuu, Veiko Veiert

Eesti ühe väikelinna haigla kiredraama. Kas arstidel on õigus oma suva järgi muuta patsientide saatust, kas teaduse saavutuste nimel võib manipuleerida inimestega, kas mehe ja naise vahel saab armastus jääda pelgalt sõpruseks, ilma, et see kaugemale areneks ……


Tagasi üles

Pirita Kloostripäeval esines Tammsaare Teater juba viiendat korda

Pildil: Anne Velt ja Meelis Sekk


 

7.-10.07.2011 osales Tammsaare Teater Tallinna vanalinnas XII keskaja päevadel


 

01.06.2011 esines Tammsaare Teater Taani Kuninga Aias

Pildidl: Meelis Sekk, Jana Volke, Veiko Veiert ja Katrin Valkna


08.03.2011 osales Tammsaare Teater Eesti Vabaõhumuuseumi etendus-rituaalis „Metsiku viimine“

Lavastajad: L. Kanemägi- Jõerand/R.Zubko/A.Velt


Tagasi üles

E.- E.Schmitt “Kooselu väikesed kuritööd”

Tõlkija: Margus Alver

Lavastaja: Anne Velt

Kunstnik: Pille Kose

Mängivad: Jüri Antsmaa, Ilona Sillamaa, Pirge Sildmaa, Andres Kask, Elina Siilbek, Meelis Sekk, Jana Volke, Indrek Sildam, Tiiu Uibo, Jaan Tedder

Esietendus: märts 2010

 


A.Randmets, V. Kass, A.Velt “Hirm ja arm vanas Tallinnas”

Lavastaja: Anne Velt

Kunstnik: Killu Mägi

Mängivad: Ilona Sillamaa, Pirge Sildmaa, Karolin Tikerpuu, Mart Valner, Andres Kask, Jüri Antsmaa, Meelis Sekk, Sulev Võrno jt.

Esietendus: 2009

 


 

“Sonaat viiulile ja juhusele”

Lavastaja: Hans Kaldoja

Dramatiseering: Angela Randmets

Kunstnik: Marili Sokk

Mängivad: Hans Kaldoja, Jaan Tedder, Jana Volke, Valmar Kass, Jüri Antsmaa

Tagasi üles